Конспект відкритого уроку з природознавства, 5 клас Тема уроку: Різноманітність поверхні Росії

1.doc (1 стор.)
Оригінал



Державна освітня установа Свердловської області «Асбестовского спеціальна (корекційна) школа-інтернат № 7»

Конспект відкритого уроку

з природознавства 5 клас

Тема уроку: Різноманітність поверхні Росії.
Вчитель-дефектолог: Маленьких Ольга Павлівна.


м. Азбест
2009

План-конспект уроку

Предмет: природознавство, 5 клас.

Дата:

23. 01. 2009р. Відкритий урок (адміністративний контроль)

13. 01. 2009р. Відкритий урок для початківців педагогів (студентки-практикантки, вчитель початкових класів Сунгурова Д.Д.)

Тема: Різноманітність поверхні Росії.

Тип уроку: комбінований
Цілепокладання

Цілі

Завдання

Планований результат

  1. Корекційно-освітня мета:

Формування понять про форми земної поверхні за допомогою актуалізації, наявних уявлень і формування нових.


    1. 1.1 Закріпити поняття учнів про географічне положення Росії.

    2. 1.2 Сформувати поняття про форми земної поверхні.

    3. 1.3 Закріпити вміння оформляти навчальну інформацію в схеми.

    4. 1.4 Сформувати початкові вміння роботи з контурними картами.

    5. 1.5 Формувати вміння отримувати навчальну інформацію з географічних карт, схем.

1.1 Закріплене уявлення про географічне положення Росії.

1.2 Сформоване вміння у більшості учнів (1-2 групи) шифрувати і дешифрувати інформацію в схеми.

1.3 Початкова стадія формування вміння роботи з географічними і контурними картами.

^ 2. Корекційно-розвиваюча мета:

Розвиток і корекція просторового мислення і його операціонально сторони (аналізу, порівняння, класифікація) через виконання спеціально підібраних вправ на базі навчального матеріалу.

2.1 Тренувати розумову діяльність, розвиваючи вміння порівнювати та класифікувати географічні об'єкти.

2.2 коррегировать просторове сприйняття і мислення при роботі з географічними і контурними картами.

2.3 Організувати мультисенсорне сприйняття географічних об'єктів через застосування ТСО, творів художньої літератури.

2.4 коррегировать емоційно-вольову сферу учнів через прийняття змагальності, здійснення рефлексії власної діяльності.

2.1 Виконання корекційних вправ учнями на корекцію сприйняття і операціонально сторони мислення на навчальному матеріалі.

2.2 Підтримка адекватного емоційного фону та стану учнів протягом усього уроку.

  1. Корекційно-виховна мета:

Формування елементів наукового світогляду учнів, відповідального ставлення до навчання.


3.1 Здійснювати формування найпростіших наукових уявлень про форми поверхні Землі.

3.2 Розвивати відповідальне ставлення до навчання, вміння доводити почате до кінця, виховувати акуратність при роботі з контурною картою.

3.3 Створювати психологічно комфортні, адаптаційні умови для учнів на новому щаблі навчання.

3.1 Що формується науковий світогляд про навколишній світ.

3.2 Створювані соціальнозначущі якості особистості (відповідальність, акуратність, наполегливість), що сприяють успішній адаптації.


Обладнання: підручники, зошити, прості олівці, ручки, лінійки, робочі зошити, контурні карти, довідкові матеріали для фронтальної роботи, медіапроектор, комп'ютер, електронна презентація, «Смайли» для рефлексії, ілюстраційні картки для індивідуальної та фронтальної роботи.
Структура уроку

  1. Організаційний момент.

  2. Перевірка домашнього завдання.

  1. Всебічна перевірка знань.

  2. Підготовка до свідомого засвоєння нового матеріалу.

  3. Вивчення нового матеріалу.

  4. Перевірка розуміння нового матеріалу.

  5. Практичне закріплення нового матеріалу.

  6. Підведення підсумків уроку.

  7. Оцінювання, Д / З.

  8. Рефлексія.


Х Про Д У Р О К А


Етапи уроку

Діяльність вчителя

Діяльність учнів

Індивідуальний і диференційований підхід

1. Організаційний момент

Діти під музичний супровід входять в клас.
- Довгоочікуваний дано дзвінок, починається урок.


  • Перевірка відвідуваності.

  • Перевірка готовності до уроку.

  • Психологічний настрій на урок.

  • Розбір дати.

  • Визначення стану погоди на момент початку уроку.

  • Запис теми



Діти стоячи вітають вчителя.

Діти записують у зошитах.

13.01.2009г.

Різноманітність поверхні Росії.




2. Перевірка домашнього завдання

- Що ми вивчали на минулому уроці?


-Що я вам задавала?
-Зараз я пройду по рядах і подивлюся, як ви впоралися з цією роботою.
-Молодці хлопці, ви дуже добре попрацювали під час самопідготовки.

-Ви бачите, як я вам посміхаюся?

-Чому я посміхаюся?

- А якби ви попрацювали погано, я б посміхалася?
Правильно, опинятися емоційний стан людини можна зрозуміти без слів, подивившись на його обличчя. Зверніть увагу, у мене є «Смайли» з двома виразами почуттів. Я вам покажу їх, а ви визначите які почуття вони висловлюють.


-Зробіть веселе вираз обличчя, як у цього «Смайлика»


-Зробіть сумний вираз обличчя, як у цього «Смайлика»


Сьогодні за кожну відповідь я буду вам давати по «Смайли». За правильну відповідь веселий, а за неправильний сумний. В кінці уроку ми порахуємо скільки «Смайликів» буде у вас. Чим більше веселих смайликів, тим вище буде оцінка за урок

І перші «Смайли» ви отримуєте за виконання домашнього завдання.
-Цікаві питання очікують сміливців, побажаємо їм успіху.

Покажіть!

Хто готовий?



  1. На якому материку знаходиться наша країна?




  1. Як називається наша країна?




  1. Покажіть Росію на карті (с. 66 підручника).



  1. Як у давнину називали Росію?


  1. Якими океанами омивається територія нашої країни?




  1. Покажіть ці океани на карті (с. 66 підручника).


  1. Як називається столиця Росії.




  1. Покажіть Москву на карті (с. 66 підручника).




  1. Яку площу займає наша країна?



  1. Як називають жителів Росії.




  1. Яка чисельність населення Росії.



Дітям за відповіді лунають «Смайли»


-Ми вивчали Росію і столицю нашої Батьківщини, місто Москву.

-Ми повинні були закінчити таблицю.
Діти показують свої роботи.

-Вам сподобалися наші роботи, тому Ви посміхаєтеся.


- Якби ми погано попрацювали будинку, ви б стали сумною.

-Це веселий «Смайлик».
Діти імітують показане емоційний стан

-Це сумний «Смайлик».
Діти імітують показане емоційний стан


Діти отримують за свої відповіді «Смайли»

Діти піднімають руки.



  1. Наша країна знаходиться на материку Євразія.




  1. Наша країна називається Росія.




  1. Всі діти показують, вчитель контролює роботу кожного.

  2. Раніше Росію називали Руссю.


  1. Територія Росії омивається:

-Тихим океаном;

-Північним-Льодовитим океаном.

-Атлантичним океаном.


  1. Всі діти показують, вчитель контролює роботу кожного.




  1. Столиця Росії місто Москва.



  1. Всі діти показують, вчитель контролює роботу кожного.



  1. Наша країна має площу 17 млн. кв. км.



  1. Жителів Росії називають росіянами.




  1. Чисельність населення Росії 148 млн. чоловік.


Питати учнів 3 групи.


При необхідності вчитель надає індивідуальну допомогу потребуючим дітям.

Питати учнів 1 групи.
При необхідності вчитель надає індивідуальну допомогу потребуючим дітям.
Питати учнів 2 групи.

При необхідності вчитель надає індивідуальну допомогу потребуючим дітям.


Діти 3-4 групи можуть скористатися довідковими матеріалами на класній дошці.
Питати учнів 2 групи.


Діти 3-4 групи можуть скористатися довідковими матеріалами на класній дошці.


  1. Всебічна перевірка знань.


Сьогодні ми будемо працювати з контурними картами. Я роздаю вам контурні карти. Замість знаків питання ви повинні будете написати географічні назви (вчитель поміщає на дошку географічні назви):


  1. Росія

  2. Москва

  3. Тихий океан

  4. Північний-Льодовитий океан

  5. Атлантичний океан.


При роботі з контурними картами нам буде потрібен простий олівець, писати будемо друкованими літерами, дрібно і розбірливо.
Для того щоб впоратися з роботою зробимо пальчиковую гімнастику.
Руки на лікоть, пальчики в кулачки, великі пальці працюють як молоточки.
Тук та тук, тук та тук,

Лунає дзвінкий стукіт,

^ Молоточки стукають,

Будують будиночок для зайчат,

Коштують будинок для зайчиків,

Будують будинок для білочок.

Ах, який гарний будинок,

Як ми славно заживемо!

Будемо пісні співати, Веселитися і танцювати!
Пальчики готові до роботи. Акуратно працюємо з контурними картами.
Дітям за роботу з контурними картами лунають «Смайли»


Контроль постави дітей.

Разом з педагогом проговорюють слова і виконують пальчиковую гімнастику.


Виявляється індивідуальна допомога нужденним дітям.

Виявляється індивідуальна допомога нужденним дітям.

  1. Підготовка до свідомого засвоєння нового матеріалу.


Читання вірша Нікітіна «Русь» з паралельним показом слайд-шоу.
Під великим шатром

Блакитних небес, -

Бачу даль степів

Зеленіє.

А на гранях їх

Вище темних хмар,

Ланцюга гір стоять

Велетнями.

По степах, в моря,

Річки котяться, І лежать шляху

У всі сторони.

Подивлюсь на південь:

Ниви зрілі, що очерет густий, Тихо рухаються;

Мурава лугів

Килимом стелиться, виноград в садах наливається.

Гляну на північ:

Там в глушині пустель,

Сніг, що білий пух,

Швидко паморочиться;

Підіймає груди

Море синє,

І горами лід

Ходить по морю.

І пожежа небес

Яскравим загравою

Висвітлює імлу

Непроглядну

Широко ти Русь,

По обличчю землі,

У вроді царственої,

Розгорнулася!


Діти слухають і дивляться слайд-шоу


  1. Вивчення нового матеріалу

1 частина


Физкультминутка.

^ Діти разом всі гуляли

За природою спостерігали.

Вгору на сонці подивилися.

І їх промінчики зігріли.

Метелики літали.

Крилами махали.

Діти плескали руками.

Дружно тупотіли ногами!

Добре ми погуляли.

І трішечки втомилися!
Ви бачили, що природа нашої Батьківщини дуже різноманітна. Здається, на обличчі землі немає двох однакових місць, але це тільки, здається.

Вся земна поверхня зводиться до двох форм.

На дошці чертится перша частина таблиці


Марширують.

Праву (ліву) руку козирком, дугоподібне рух головою.

Руки вгору, потягнутися.
Махають руками.
Плескають у долоні.
Тупають ногами.
Марширують.
Сідають на свої місця.







2 частина



Учитель демонструє форми поверхні землі і коментує.

Гори - високо піднімаються над рівнем моря, мають високі вершини і схили. На вершинах високих гір можуть бути льодовики.

Рівнини мають згладжені, м'які обриси. Рівнини можуть бути з пагорбами-горбисті рівнини. Можуть бути плоскі, без підвищень і знижень (чертится 2 частина таблиці). Учитель на дошці, діти в зошитах малюють схематичні замальовки форм земної поверхні.
Дітям за роботу в зошитах лунають «Смайли»
Гімнастика для очей

Учитель за допомогою лазера малює фігури офтальмотренаж.

1.

2 .

3

Діти розглядають слайди із зображенням форм земної поверхні, креслять з дошки схему форм земної поверхні.

Діти стежать очима і називають фігури.



Виявляється індивідуальна допомога нужденним дітям.



6. Перевірка розуміння нового матеріалу

Я вам зараз кожному роздам картки із зображенням земної поверхні, а ви визначите, що зображено:

Гори, плоскі або горбисті рівнини.

Виходимо до дошки і поміщаємо свою картку в потрібну частину схеми, пояснюємо, чому ми так вважаємо.

Бажають відповідати піднімають руки.

Дітям за роботу з картками лунають «Смайли»


Всі діти виходять, називають форму поверхні, зображену на картці, і поміщають в потрібну частину схеми.

3-4 групи картки із зображенням гір або плоских рівнин.

12 група картки із зображенням горбистих рівнин.



7. Практичне закріплення нового матеріалу



- Відгадайте загадки і обгрунтуйте свою відповідь.
Носить бабця сніжну шапку.

Кам'яні боки затягнуті в хмари.
Я рівна, я велика.

На мені будують, мене орють.

Споконвіку живуть, і багатства мої шанують.
У спекотному небі я стою,

Шапкою зиму дістаю.
-Робочі зошити з. 29, завдання № 24, розфарбувати і підписати форми земної поверхні.
Дітям за роботу лунають «Смайли»

Діти відповідають і доводять правильність свого вибору.

Гора

Рівнина

Гора


8. Підведення підсумків уроку

-Про що ми сьогодні говорили на уроці?

-Які форми земної поверхні ми дізналися?

Діти відповідають на запитання.




9. Оцінювання, Д / З.

-Порахуємо наші «Смайли».

-Скільки веселих «Смайликів»,

-Скільки сумних?

-Якщо ми з кількості веселих, віднімемо кількість сумних, то скільки залишиться?

-Далі в залежності від набраних «Смайликів» виставляються оцінки в журнал, щоденники.

-Запишемо домашнє завдання: с. 74-76 підручника читати, записи в зошитах.

-Намалюєте будиночок на тому місці малюнка, яке нагадує нашу місцевість.

Діти відповідають на запитання.


Робота з щоденниками




10. Рефлексія

-Яким би ви «Смайли» оцінили свою роботу на уроці?

-Мою роботу?

-Я роботу класу в цілому оцінила б веселим «Смайли».
-Давайте посміхнемося один одному! Запам'ятаємо цей стан радості після добре зробленої роботи!
- Скоро продзвенить дзвінок і закінчиться урок!

Діти показують «Смайли».

Діти під музичний супровід виходять з класу.



Навчальний матеріал
© uadoc.zavantag.com
При копіюванні вкажіть посилання.
звернутися до адміністрації